Літопис Сагунівської загальноосвітньої школи І – ІІ ступенів

Школа – цілий величезний світ, де є два центри Всесвіту - Учитель і Учень. І саме учні й учителі перетворюють звичайну будівлю на особливий – вируючий, шумний, але добрий будинок, де з кожним роком одні стають розумнішими, інші – мудрішими і всі разом – ближчими й ріднішими один одному.

Перші школи в с. Сагунівці та колишньому Ломоватому почали працювати зразу після перемоги Великої жовтневої соціалістичної революції.

Ці школи знаходились в приміщеннях церковних шкіл, які були побудовані в 1893 році та земських, які були побудовані в селах в 1911 році і знаходилися на території земель затоплених Кременчуцьким водосховищем.

Першими директорами цих шкіл були Чепурний Роман Петрович та Пироженко Іван Гнатович.

Перші класоводи:

Чепурна Марфа Олексіївна

Пироженко Яків Сидорович

Корженко Ганна Данилівна

Іванов Дмитро Іванович

Чучупака Дем’ян Григорович

Чучупака Оксана Микитівна

В 1926 р. було видано закон про обов’язкове 4-річне навчання. В цьому році в наших селах були відкриті 4-річні школи. Класоводи: Литвин Марія Прокопівна, Косян Григорій Іванович. В 1931 р. були відкриті 5-ті класи, в 1934р. зроблено перший випуск семикласників.

В 1936 році в с. Ломовате було побудовано двохповерхову середню школу і набрано учнів до 8 класу. В цьому році в ній навчалось 465 учнів. Директором був Петров Антін Мефодійович. У 1939 році відбувся перший випуск десятикласників. До війни з школи було зроблено 3 випуски в кількості 74 юнаків і дівчат.

Вчителями в 30-і роки були:

Охріменко Петро Борисович – класовод

Мажера Іван Микитович – математик

Винниченко Ірина Митрофанівна – біолог

Трубенко Мотрона Мефодіївна – історик

Нашеда Вікентій Степанович – співи

Малігонов Олексій Семенович – фізик

У період окупації школа не працювала. Шкільне приладдя було знищене.

Вже у перші дні після звільнення сіл від окупантів у грудні 1943 року школа відновила свою роботу. До навчання залучалася молодь, яка змушена була припинити його у зв’язку з війною. Директором був Шквар Михайло Митрофанович.

У 1947 році Ломоватську середню школу було реорганізовано в семирічку. Вчителями тоді працювали:

Малігонов Олексій Семенович – математик

Стась Оксана Лазарівна та Шквар Марія Пилипівна – мовники

Атамась Олексій Олексійович – біолог

Жученко Марія Кузьмівна – іноземна мова

У 1954 році Ломоватську неповну середню школу знову було реорганізовано в середню, а в 1960 році – знову у восьмирічну. З 1954 року завучем у ній працював Юхим Михайлович Гуржій. У 1953 році директора Михайла Митрофановича Шквара було нагороджено значком «Відмінник народної освіти».

В середині 50-х років в зв’язку з будівництвом Кременчуцької ГЕС розпочато переселення сіл Сагунівка і Ломовате з низинних земель нагору. В цей же час розпочинається будівництво Ломоватської школи.

У 1961 році було завершено будівництво двоповерхового приміщення для восьмирічної школи. Перенесені приміщення школи з старого села використано як допоміжні. У 1958 році директором Ломоватської восьмирічної школи було призначено Пугач Параску Павлівну, завучем – Надію Петрівну Скловську, а з 1961 року – Марію Степанівну Ляшко. При школі обладнано спортивні майданчики, насаджено садки, організовано дослідні ділянки та квітники.

В ці роки було проведено об’єднання двох сіл в одне, яке дістало назву Сагунівка.

У 1967 році у Сагунівській восьмирічній школі навчалося 202 учні.

Як переможцю у соціалістичному змаганні, Сагунівській восьмирічній школі у 1975 році було вручено перехідний Червоний прапор. Перехідний Червоний прапор та премію в сумі 100 карбованців, яку з ініціативи колективу, передано у Фонд миру вручено школі і у 1984 році.

Директор восьмирічної школи П.П. Пугач, що пішла на заслужений відпочинок у 1984 році передала школу у надійні руки Василю Антоновичу Шевченку, а завучем призначено Катерину Іванівну Дуду, яка потім уступила цю посаду Василю Григоровичу Кучугурному. На кінець 1985-1986 н.р. в школі навчалося 140 учнів. Вони запроваджують нові форми і методи для поліпшення навчального процесу, багато працюють з учительським колективом.

Вчителями тоді працювали:

Рибалко Ганна Федорівна – вчитель математики

Атамась Ганна Андронівна – вчитель української мови

Олійник Ніна Миколаївна – вчитель рос. мови та літератури

Кіркіченко Микола Іванович – вчитель фізики

Литвиненко Іван Микитович – вчитель фізкультури

Чепурна Надія Михайлівна – вчитель географії

Сагун Григорій Миколайович – вчитель біології, вихователь ГПД

Чепурна Уляна Миколаївна - піонервожата

Вчителі початкових класів – Ладан Оксана Максимівна

Компанієць Євгенія Василівна

Литвиненко Ганна Іванівна

В 90-х роках ХХ століття восьмирічну школу було реорганізовано в Сагунівську дев’ятирічну школу.

Після виборів у квітні 2002 році директором школи стає Брик Надія Іванівна, 1 вересня цього року завучем – Атамась Ніна Олександрівна. Більшістю голосів населення Шевченка Василя Антоновича обрано головою Сагунівської сільської ради.

1 грудня 2004 року школу було реорганізовано в Сагунівську загальноосвітню школу І – ІІ ступенів.

За 40 років існування школи змінилося 3 директора:

1958 – 1984 рр. – ПУГАЧ Парасковія Павлівна

1984 – 2002 рр. – ШЕВЧЕНКО Василь Антонович

2002 - …рр. – БРИК Надія Іванівна

Кiлькiсть переглядiв: 513

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.